Site Rengi

Ereksiyon Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Ereksiyon Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Erkekler için büyük bir sorun olan ereksiyon problemi hemen hemen birçok erkeğin yaşadığı sorunlardan biridir. Cinsel hayatı oldukça etkileyen bir sorun olan ereksiyon erkeklerde %70 oranında görülen bir sorundur. Sebebi birçok rahatsızlıktan kaynaklanan ereksiyon problemi olup olmadığı doktorun muayenesi ve bazı tetkiklerin gerçekleşmesi sonucunda kesinleşir. Cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu varsa ve yeterince sertleşme gerçekleşmiyorsa ereksiyon sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Bunun için uzman bir doktora giderek gereken tetkiklerin yapılması ardından uygun olan tedavi sonrası bu problemden kurtulmak mümkündür.

Ereksiyon Sorunun Etki Eden Sebepler
Kişinin hayatını olumsuz etkileyen ereksiyon probleminin bazı nedenleri vardır. Kişinin psikolojik açısından sorunları, geçirdiği rahatsızlıklar, kullandığı ilaçlar, kalp ve damar tıkanıklığı, obezite, alkol ve sigara, sinir sistemi hastalıkları gibi hastalıklar sebep olmaktadır.

Ereksiyon Sorunu İçin Gereken Tetkikler Nelerdir?
Sertleşme bozukluğunun tanısını koymak için gereken kan sayımı ve idrar tetkiklerinin incelenmesi gerekir. Kanda bazı organların durumu hakkında bilgi alınır. Kan tahlillerinde hastanın hormonal tetkikleri incelenir. Diyabet hasalığının olması ve kolesterolün yüksek görüldüğü durumda ereksiyon sorunu ortaya çıkmaktadır.

Renkli Doppler
Bu test sayesinde peniste kan damarlarının kan akışı kontrol edilir.

Ultrason
Ultrason yöntemi ile hastadaki organların görüntüsü yüksek frekanslı bir cihaz sayesinde tespit edilerek penis yapısının bozuklukları ve kan akışının durumuna bakılır. Zayıf kan akışı da ereksiyon problemlerine neden olan etkenlerden biridir.

Biotesiometri
Sinir sisteminin fonksiyonlarını tespit etmek için biotesimetri yöntemi kullanılmaktadır. Bu testle elektromanyetik titreşimler kullanılarak ereksiyon sorunu olup olmadığı tanısı konulabilir.

NPT Testi
Uykuda ereksiyonun tespit eden penisin etrafına özel bir cihazın yerleşmesi ile uykuda ereksiyon var mı yok mu diye tespit edilmektedir. Sertleşme sorunlarının tedavisinde genelde ilaçla tedavi, vakumla tedavi ve son olarak penis protez tedavisi uygulanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.