Site Rengi

Erkeklerde Sertleşme Sorunu

Erkeklerde Sertleşme Sorunu

Sertleşme sorunu erkeklerde görülen cinsel bir sorundur. Cinsel için gerekli sertliğin sağlanamaması olarak adlandırılan bu sorun genellikle yaş ve çeşitli çevresel faktörlerin etkisi ile birçok erkekte görebiliyor. Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte 40 yaş ve üzeri bireylerin hemen hemen yarısında bu tür sertleşme sorunlarının ortaya çıktığı görülebilmektedir. Günümüzde bu tür sorunlar nedeni ile ailevi problemler yaşanması muhtemel olmaktadır. Sağlıklı cinsel hayat kişinin kendi ve çevresi ile daha barışık olmasını da sağladığından sertleşme sorunu önemli bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu tür nedenlerden dolayı bu sorunları yaşayan erkeklerin doktor tedavisi alması isteniyor. Genellikle aile hekimleri hastalarını bu tür durumlarda uzman doktorlara yönlendirebiliyorlar. Aynı zamanda bu sorun başka hastalıklar ile ilintili olarak da ortaya çıkabiliyor.

erkeklerde sertleşme sorunu

Sertleşmeye İyi Gelen Yiyecekler
Erkeklerde sertleşme ve diğer cinsel sorunların kesin tedavisi için sorunun kökenlerinin incelenmesi gerekiyor. Genellikle sertleşme sorunun kökenleri psikolojik ya da fiziksel nedenlere dayanabiliyor. İyi ve kalıcı bir tedavi için hastalığın kökenlerinin doğru olarak tespit edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda bazı yiyeceklerin bu hastalığın tedavisinde önleyici ve tedavi edici özellikleri bulunuyor.

  • Sertleşmenin engellenmesinde besinler ile desteklenmesi önem arz ediyor. Bu nedenle de bazı besinler ile cinsel güç arttırılarak tedavi sağlanabiliyor. Erkekler için genellikle incir, muz ve kereviz gibi besinler iktidarsızlığı önleyerek sertleşme tedavisine yardımcı oluyor. Bu tür besinler ile sağlıklı bir cinsel yaşam sağlanabiliyor. Bu besinlerin yanı sıra çeşitli karışımların da takviye amaçlı tercih edilmesi mümkün görülüyor. Havyar ya da lahana gibi çeşitli takviye edici besinler cinselliği arttırmada önem arz ediyor. Fesleğen gibi çeşitli besinlerin de cinsel sağlık üzerinde olumlu etkileri bulunuyor. Kırmızı et gibi besinler yine bu aşamada tavsiye edilen besinler arasına giriyor.
  • Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.