Site Rengi

Sertleşme Problemi Neden Olur?

Sertleşme Problemi Neden Olur?

Cinsel bozukluklar, insanları psikolojik olarak olumsuz etkileyen durumlardır. Pek çok sebebi olduğu için, farklı rahatsızlıklara da yol açabilir. Sebebini araştırıp, en kısa süre de tedavi olmak gereklidir.

Tıptaki ismi erektil disfonksiyon olan sertleşme problemi, cinsel ilişki için yeterli sertliğin oluşmaması ya da, sertleşmenin devam etmemesi durumudur. Erkekler de sertleşme problemi sık sık karşılaşılan durumlardan biridir. Sertleşme de yaşanan sorunlar, yaşın ilerlemesi ile daha fazla görülür. Özellikle 40 yaşını aşan kişiler de zaman zaman sertleşme sorunu yaşanabilir.

Sertleşme Probleminin Sebepleri Nelerdir?
Erkeklerin cinsel fonksiyonu, bazı sebeplerle doğru orantılıdır. Bağlantılı olduğu hormon, sinir, kas ve damar sistemi, sertleşmeyi etkileyebilir. Sertleşme sorunu psikolojik ve fiziksel nedenlere bağlı olabilir. Ya da farklı bir hastalığa bağlı olarak, sorun yaşanabilir. Kaygı ve panik gibi strese sokan sebepler de bu durumu tetikleyebilir.

sertleşme problemi neden olur?

Sertleşme Problemi Nasıl Teşhis Edilir?
Vakaların çoğunda ilk olarak fiziksel bir muayene yapılır. Sertleşme sorunu, cinsel ilişkiye engel olmasından dolayı, kişinin hayat düzeyini etkiler. En çok, penise yeteri kadar kan gitmesinden ötürü, damar ya da kalp hastalıkları ile de ilgili olabilir. İlk olarak kalp, damar muayenesi yapılması gerekir.

Eğer fiziksel olarak bir sorun görülmezse, psikolojik sebepler araştırılmalıdır. Bunun için çeşitli testler yapılarak gerekli tedavi yöntemleri uygulanır. Sertleşme sorunu geçici olabildiği gibi kalıcı da olabilir. Bir sorun gözlemlediği zaman, uzmana görünmekte fayda vardır. İlk tektik, kan ve idrar testi yapılarak başlar. Kan değerleri, kronik hastalıklar, hormon testleri ve iç organların durumuna bakılır.

  • Kolesterol düzeyi ve diyabet hastalığı olup olmaması da önemli bir noktadır. Renkli filmler, penise olan kan akışının düzeyini belirler. Ultrason ile organları, detaylı olarak görüntülemek mümkündür. Bu yöntem, sertleşme problemi kaynağını bulmaya yardımcı olur.
  • Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.