Site Rengi

Sertleşme Sorunu Önlenebilir mi?

Sertleşme Sorunu Önlenebilir mi?

Erkeklerde çok yaygın olarak görülen sertleşme sorununun bir diğer adı, erektil disfonksiyondur. Cinsel ilişkide yeterince sertleşme sağlanamaması ya da sürdürememe gibi problemlerdir. Sertleşme problemi yaş ile artış gösterebiliyor. Bu bağlamda 40 yaşından sonra, erkeklerde çok yaygın olarak görüleceği de kaçınılmaz bir durumdur. Tıbbi olarak sertleşme probleminin tedavisi vardır. Sertleşme problemi olan erkekler, üroloji bölümünde tedavi görmesi gerekiyor.

Sertleşme sorununun tedavisi, soruna göre değişiklik gösterebiliyor. Sertleşme problemi olan kişide diyabet ya da kalp hastalığı gibi bir sorun varsa, doktor ilk önce bu hastalıkların tedavisi için sizi bir uzmana yönlendirecektir. Tedavi edilecek kişi bu sorunlarının olduğunu biliyorsa ve tedavi süreci iyi ilerliyorsa, doktor sertleşme sorunu için kişiye sildenafil gibi ilaçlar yazabilir.

sertleşme sorunu önlenebilir mi?

Üroloji doktorunun yazacağı ilaçlar kan akış hızını artıracak ve hastanın sertleşme sorununu olumlu yönde giderecektir. Tavsiye edilen ilaçların dozları ve etki süreleri içerdiği etken maddeye bağlı olarak değişmektedir. Bu ilaçlar sertleşme tedavisinde ilk olarak denenmektedir. İlaçlar ile tedaviden fayda sağlayamayan hastalarda, penis enjeksiyonları, pompa ya da implantlar tedavisi uygulanabiliyor. Sertleşme sorunu yaşayan kişilerin akıllarında, özellikle sertleşme sorunu önlenebilir mi? sorusu vardır. Sertleşme sorunu daha sağlıklı bir yaşam tercih edildiği takdirde, elbette önlenebilir.

Sertleşme sorunu çok ciddi bir problem olmasa da cinsel hayatı bozabilir. Bundan dolayı çok sağlıklı bir yaşam, sertleşme sorunun önüne geçebilir. Sertleşme sorunlarını önlemek için, düzenli olarak egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek gerekiyor. Sertleşme hastalığı altında tıbbi ve psikolojik nedenler olduğu unutulmamalıdır. Bu bağlamda, depresyon gibi problem varsa, uzmana başvurulması ve tedavi olunması sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda kronik ve diyabet hastalıkları gibi bir hastalık varsa doktora gitmek ve doktor kontrolünde tavsiyelere uymak sertleşme problemini engelleyecektir. Özellikle sigara ve alkolü bırakmak, sertleşme sorunun önüne geçecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.